ثبت نام در مدارس استثنایی ابتدایی - پیش حرفه ای و متوسطه و استفاده از خوابگاه

دستورالعمل ثبت نام دانش آموزان استثنایی در سال تحصیلی جدید اعلام شد

طی بخشنامه ای از سوی معاون وزیر و رییس آموزش و پرورش استثنای شیوه ثبت نام دانش آموزان استثنایی کشور اعلام گردید

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی  وزارت آموزش و پرورش به تقل از سازمان آموزش و پرورش استثنایی در این بخشنامه با تاکید بر ستاد ثبت نام دانش آموزان استثنایی در سطح استان آمده است : جهت نظارت ، بررسی و رفع مشکلات احتمالی ، ستاد ثبت نام با برنامه ریزی دقیق بر حسن اجرای ثبت نام نظارت کامل خواهد داشت .

در این بخشنامه آمده است : ثبت نام نوآموزان و دانش آموزان استثنایی که برای نخستین بار برای ثبت نام به مراکز آموزشی و کلاسهای خاص مراجعه می کنند با ارایه کارت یا شناسنامه سلامت ، تصویر صفحه اول شناسنامه ، کاربرگ های تشخیص و کارنامه قبولی برای ورود به پایه بالاتر انجام می شود .

در این بخش نامه آمده است : ثبت نام دانش آموزان در دوره راهنمایی پیش حرفه ای با کاربرگ تشخیص بر اساس معیارهای تشخیصی سازمان آموزش و پرورش استثنایی صورت می گیرد و سایر شرایط ثبت نام در دوره ی راهنمایی تحصیلی پیش حرفه ای و متوسطه حرفه ای که در این شیوه نامه پیش بینی نشده است بر اساس ضوابط و مقررات آیین نامه آموزشی دوره مربوطه صورت می گیرد .

در صورت نبودن آموزشگاه یا کلاس ویژه گروه مربوط در محل سکونت جذب دانش آموزان در مراکز شبانه روزی امکان پذیر است . حداکثر مدت زمان بهره گیری دانش آموزان از تسهیلات مراکز شبانه روزی برای هر دوره تحصیلی به مدت حداکثر طول دوره تحصیلی به اضافه دو سال خواهد بود مشروط بر این که دانش آموز از نظر شرط سنی مشمول ممنوعیت تحصیلی نشود .

منبع : پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش

/ 0 نظر / 31 بازدید