شب پر برکت قدر

شب قدر ،پر ارزش ترین وقت سال است ،سرنوشت آدمی در همین هنگام رقم می خورد . قرآن در شب قدر نازل شده است لذا به برکت نزول قرآن و فرشتگان در این شب ،جهت سر و سامان دادن به امور بندگان ،قدر و منزلت خاصی دارد،از بهترین شب های سال است که مسلمانان اجتماع و اتحاد و برادری خود را به نمایش می گذارند.

کسانی که اهل دعا و راز و نیاز و اهل شب قدر هستند ،نقش خویش را در شب قدر به خوبی دریافته اند . گاهی این حالات آن چنان ژرف و تاثیر گذار است که تا شب قدر آینده و بلکه تا آخر عمر ،در همه ی افکار ،اخلاق ،کردار و رفتار شخص رخنه کرده و آن را در یک خط و سیر معنوی قرار می دهد . دیگرانی هم که به این حد از معنویت راه پیدا نمی کنند ،به فراخور حال خود از مجالس و محافل و شب زنده داری های شب قدر بهره برداری کرده و فیض معنوی می برند.ریشه اصلی این دگرگونی ها و حالات ،به خود افراد بر می گردد و این که تا چه حد خود را آماده ی بهره برداری از برکات شب قدر و فضیلت های آن کرده باشند. اگر معنویاتی که در شب قدر نصیب انسان شده و در زندگی آن ها تحول آفریده ،هیچ ارتباطی با آنان نداشته باشد و تنها به خدا و فرشتگان مربوط باشد که هر چه بخواهند ،برای هر کس بدون ملاحظه حالاتش تقدیر کنند در این صورت مقتضای حکمت و مصلحت این است که یا به هیچ کس ،هیچ ندهند و یا آن چه می دهند ،به همه یکسان و علی السویه بدهند ،در حالی که ما می دانیم همه ی برکات خداوندی در شب قدر برای بندگان سرازیر می گردد و با اختلاف و تفاوت به آنان داده می شود ،پس  تنها دلیل این تفاوت ،کارها و اعمال و میزان تلاش خود بندگان است.

/ 1 نظر / 14 بازدید
پایگاه مراکز و هیئات مذهبی و فرهنگی

سایت گهر : پایگاه مراکز و هیئات مذهبی و فرهنگی امکانات سایت : 1) گُهر SMS : پنل شخصی ودائمی سامانه ارسال پیامک باعضویت رایگان شما می توانید برای وبلاگ یا سایت یا دفتر و مرکز یا هیئت خودو.... یک سامانه پیامکی رایگان راه اندازی کنید 2) اتاق چت و گفتمان : میزبان دل نوشته ها ، اشعار و sms های مذهبی ، اعتقادی و احساسی شما همچنین امکان چت کردن با تمام بچه هیئتی های آنلاین 3) تابلوی اعلانات : محل نوشتن و درج زمان ، مکان و اطلاعیه هیئت و ... شما امکان مشاهده زمان ، مکان و اطلاعیه سایر هیئات و مداحان 4)دانلود کده گُهر : دانلود ( دریافت ) مراسمات مداحان ، سخنرانان و هیئات مشهور دانلود نرم افزار ها و کلیپ های مذهبی ( موبایل و کامپیوتر) 5) زیارتگاه مجازی گُهر : برنامه تصاویر سه بعدی و پخش زنده و مستقیم از کلیه اماکن مقدسه 6) درسایه بزرگان : پاسخ به شبهات+معرفی اصحاب ائمه و علما+پایگاه اینترنتی مراجع و علما 7)تبلیغات محصولات و فروشگاه و... مذهبی و فرهنگی 8)... جهت تبادل لینک ، ثبت نام و استفاده از امکانات به سایت زیر مراجعه کنید حتما به سایرین هم اطلاع رسانی فرمایید : الف) بهترین را اطلاع رسانی قرار دادن لوگو ابز